Yeni Jenerasyon Soğuk Lipoliz

Yeni Jenerasyon 4D Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Yağlanmanızdan Hızlıca Kurtulabilirsiniz!

HTA’4 CRYO PLUS hakkında

4D Lipoliz Cryo Plus (Yeni Jenerasyon Soğuk Lipoliz) liposuctiona alternatif, ameliyatsız bir bölgesel incelme işlemidir. Diyet ve egzersize rağmen giderilemeyen yağlanmayı güvenli bir şekilde ortadan kaldırmak için kontrollü soğutma kullanan tek FDA onaylı teknolojidir. Yağ hücrelerini hedefler, dondurur ve kristalize etmek için kontrollü soğutma sağlar. Kriyolipoliz prosedürü inatçı yağları cerrahi ve girişimsel bir işlem olmadan, güvenli ve etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

HTA'4 CRYO PLUS® (FRANSIZ TEKNOLOJİ)

Cryo Plus®, aynı anda uygulanabilen 4 başlık sayesinde, aynı anda 3 farklı bölgeyi tedavi etmeyi sağlayan en son teknoloji Soğuk Lipoliz cihazıdır. Diyet ve kilo vermeye rağmen bölgesel yağlanması devam eden kişilerde tercih edilen Yeni Nesil 4D Soğuk Lipoliz cihazı ile, uygulanan bölgedeki yağ hücrelerini önce yaklaşık 42 dereceye kadar ısıtıp daha sonra da -11 dereceye kadar dondurarak Termal Şok etkisi ile kalıcı olarak yok eder. Çevre dokulara hasar vermeden yağ hücrelerini hedefler ve parçalar. Özel gıdı başlığı ile gıdı bölgesini, büyük, orta ve küçük boy başlıklar sayesinde de farklı büyüklükteki bölgeleri tedavi etmektedir.

Vücut yağının azalması ve kişinin hatlarının yeniden şekillenmesi ile Soğuk Lipoliz santimetre (cm) olarak incelme, gözle görülür bir selülit azalması ve cilt tonu iyileşmesi ile 30.günden itibaren sonuç vermeye başlar.

Diğer tüm bölgesel incelme yöntemleri gibi 4D lipoliz işlemi de tartıda azalma sağlanmaz, uygulanan alanda beden küçülmesi ve incelmesi sağlanır.

HTA’4 Cyro Plus® sonuçları kanıtlanmıştır, yağ hücrelerinin programlı ölümü (apopitozis) kalıcı bir sonuç sağlar. Kişi doğduğu anda belli bir yağ hücre sayısı ile doğar ve bu sayı hayatı boyunca genellikle değişmez, yalnızca kilo alıp vermeye bağlı olarak boyutları değişir. Örneğin kişinin uygulama alanında yağ hücresi sayısı 400 ise uygulama sonrası bu sayı 300’e düşer, bu nedenle de kalıcı bir yağ hücre sayısı azalması sağlar. Kişi uygulama sonrası mevcut kilosunu koruduğu müddetçe sonuçlar kalıcıdır. Uygulama sonrası kişi kilo alırsa mevcut yağ hücre sayısı artmaz, kalan hücre boyutları büyüyüp bölgede yeniden yağlanma oluşabilir. Ancak kanül veya cerrahi işlemlerde olduğu gibi kişi kilo aldığında asimetri, deformasyon, topaklanma gibi problemler yaşamaz. Kişi simetrik bir şekilde yağlanır, bu nedenle de kişi ihtiyaç duyarsa belirli aralıklar ile tekrar edilebilecek, güvenli bir uygulamadır.

Uygulama genelde tek seanslık bir uygulama olsa da bazı hasta gruplarında ikinci veya üçüncü bir seans uygulama, etkinliği arttırabilir.

Bu işlem kilo kaybı değil bir yağ kaybı sağlar.

HTA’4 Cryo Plus®, vücut şekillendirmeye yardımcı bir yöntem olup, kişinin dış görünüşünde anlamlı bir farklılık sağlar. Uygulama sonrası kişi, daha fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Nasıl etki eder?

HTA’4 Cryo Plus®, yağ hücrelerini hedefler, dondurup kristalize etmek için kontrollü soğutma kullanır. Çevre dokular, yağ hücrelerine göre daha düşük sıcaklıklarda donar. Bu nedenle de uygulama sırasında diğer dokular hasar görmez. Çünkü diğer dokuların hasar görmesi çok daha düşük sıcaklıklarda gerçekleşmektedir. Bu teknoloji, cildin altındaki yağ hücrelerini nazikçe ve etkili bir şekilde yok eder, hassas bir şekilde kontrollü soğutma sağlar. Yağ hücreleri kristalleştirilir (dondurulur) ve sonra ölür. Vücudunuz, zamanla doğal olarak ölen bu hücreleri lenf dolaşım sistemi üzerinden yok eder, dolaşım ve boşaltım sistemlerini (bağırsak sistemi ile) kullanarak vücuttan atar. Bu zaten vücudumuzda zamanı dolup programlı ölüme alınan (apoptozis) diğer tüm hücrelerimizin kullandığı bir yoldur. Bu atılım sürecinin vücuda herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Çünkü vücudumuzda zaten sürekli hücre ölümü ve atılımı hayatımız boyunca aktif olarak devam eder. Örneğin, 28 günde bir cilt hücrelerimiz, 120 günde bir kırmızı kan hücrelerimiz programlı ölüme girer ve aynı yol ile vücuttan atılır. Bu nedenle de yağ hücrelerinin atılım süreci vücuda ekstra bir yük oluşturmaz.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

 • Karın bölgesi
 • Gıdı (Çene altındaki yağlı bölge)
 • Yan simitler, Kanat ve Bel bölgesi
 • İç Bacaklar, Uyluk
 • Basenler
 • Üst kollar
 • Diz içi ve üstü
 • Banana İşareti (Popo altındaki muz şekilli yağlanma alanı)
 • Vücut Şekillendirme amacıyla
 • Cilt sıkılaştırma ve Selülitlerde Azalma amacıyla

Kaç seanslık bir uygulamadır?

4D Lipoliz tek seanslık bir uygulamadır. Hastaların %80-85’i hedeflediği incelmeye tek seansta ulaşırken hastaların %20’sinde yağ kalınlığının fazla olması nedeni ile ikinci ya da üçüncü bir seans ihtiyacı duyulabilir. Ya da Gıdı bölgesi gibi alanlarda hedefe ulaşmak için 2.seans ihtiyacı olabilir.

Peki neden bu cihazı tercih etmeliyim?

Cryo Plus® 2018 Fransız cihazı, bu alandaki FDA onaylı ve en son teknoloji olup, ısıtma ve soğutma teknolojisini (Termal Şok) kullanan tek cihazdır. Soğuk Lipoliz, 10 yıldan beri tüm dünyada uygulanmaktadır. Bu nedenle 10 yıldır pek çok farklı cihaz üretilmiştir. Tabi ki teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ilk üretilen cihazlara göre; yeni nesil cihazlar çok daha etkin sonuçlar sunmaktadır.

Pek çok cihaz halen eski teknolojiyi kullanmakta ve ancak -5 veya -8 derece sıcaklıklara düşebilmektedir. Oysa yağ hücrelerinin ölümü için -10 derecenin altındaki sıcaklıklara ihtiyaç vardır. Bu nedenle 42 dereceye kadar ısıtıp, -11 dereceye kadar soğutma sağlayan Cryo Plus® çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde klasik ve eski nesil soğuk lipoliz sonrası ihtiyaç duyulan lenf drenaj, kavitasyon ve radyofrekans gibi ilave yöntemlere ihtiyaç duyulmaz. 4D Lipoliz uygulaması tek başına yeterli olmaktadır.

Cryo Plus®, aynı anda uygulanabilen 4 başlık sayesinde, aynı anda 3 farklı bölgeyi tedavi etmeyi sağlar ve size zaman avantajı sunar. Piyasadaki pek çok cihazın içermediği Özel Gıdı başlığı sayesinde de gıdı bölgesine de uygulama yapılabilir.

4D Lipoliz için uygun bir aday mıyım?

Cryo Plus®, belli bölgelerde istenmeyen yağı olanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yöntem, kilo verme ameliyatları gibi (Gastrik bypass, tüp mide), obez hastalar için bir kilo verme çözümü değildir.

Obez hastalarda, 4D Lipoliz ancak uygun bir beslenme ve egzersiz planı ile kombinlenirse etkili bir sonuç alınabilir. Bu hasta gruplarında 4D Lipoliz ile beraber mutlaka Uzman hekimimiz tarafından hazırlanan 3-6 aylık bir diyet ve beslenme programı, ilaç takviyesi ve takibi gereklidir. Ayrıca Uzman Hekimimiz tarafından mevcut troid fonksiyon bozukluğu gibi durumlar için de tedaviniz düzenlenecektir.

Yağ metabolizma bozukluğu gibi yağ yakımında sorunu olan ve diyet programı ile sonuç alınamayan hastalarda bazal metabolizma hızını arttırıcı Ozon Terapi de tedaviye eklenebilir.

Diyet ve beslenme programı tartıda azalma sağlarken, 4D Lipoliz uygulaması sizi bedensel incelme ve ayna görüntüsünde azalma sağlayacaktır. Liposuction gibi cerrahi bir işlem yaptırmak istemeyen ve tek seansta sonuç almak isteyen hastalar için çok iyi bir alternatiftir.

Kaç cm incelme yaşayacağım?

Kişinin mevcut yağ oranı ve uygulamada kullanılan başlık sayısı kişinin incelme oranını belirler. 34-36 beden bir kişi uygulama sonrası tabi ki 7-8 cm incelme yaşayamaz, çünkü yağ alanı ve uygulanabilecek başlık sayısı sınırlıdır. Oysa daha büyük yağ alanı olan kişilerde, 3-4 büyük başlık ile işlem yapıldığında 8-10 cm’ye ulaşan incelmeler sağlanabilir. Soğuk lipoliz hasta memnuniyeti, iyi bir cihaz ile ve yeterli başlık sayısı ile yapıldığında, tüm dünyada %85-90 oranındadır. Sadece %10-15 hasta işlemden tatmin edici sonuç elde edemez. Bu durum kişinin verilen beslenme programına uyumu, aktivite düzeyi, hormonal, genetik ve çevresel faktörleri kaynaklı olabileceği düşünülmektedir. Hangi hastaların bu işleme yanıt verip veremeyeceğini ön görmek mümkün değildir.

Uygulama kim tarafından yapılacak?

Uygulama, kliniğimizde Uzman Hekim tarafından yapılmaktadır. Deneyimli ve yetkin merkezlerde, hekim tarafından yapılması zorunlu bir uygulamadır. Soğuk lipoliz tıbbi bir prosedür olup doğru uygulanmadığında soğuk yanığı riski olan bir uygulamadır.

Oluşabilecek soğuk yanığına karşı, cildi korumak için kullanılan koruyucu membran veya örtülerin yüksek kalitede olması, alanda başlıkların hava almayacak şekilde yerleştirilmesi ve cildin soğuk ile direk temastan korunması önemlidir. Hekim dışındaki kişilerin soğuk lipoliz uygulama yetkisi bulunmamaktadır.

Beslenme Programı ve Vücut Analizi programa dahil mi?

Kliniğimizde 4D Lipoliz uygulaması öncesinde, Inbody 770® bilgisayarlı ölçüm cihazı ile segmental (Her vücut bölgesindeki ayrı ayrı ödem düzeyi) ve hücresel düzeyde (Tüm vücut faz açısı, karaciğer gibi iç organ yağ alanı) vücut analiziniz yapılacaktır. Yağlanmadan şikayetçi olduğunuz alanlara yönelik size özel bir tedavi planı oluşturulacaktır. Uzman Hekimimiz tarafından 35-40 dakikalık birebir görüşme sonrası 1 aylık beslenme ve takip programı verilecektir. Kilo ve incelme yönetiminde; doğru beslenme, egzersiz planı ve bölgesel incelme programlarının eş zamanlı yürütülmesi önem taşımaktadır.

4D Lipoliz’in Avantajları:

 • Aynı anda 3 bölgeyi tedavi edebilmesi
 • Özel Gıdı başlığına sahip olması
 • LED sistemi ile daha konforlu bir uygulama
 • Termal şok özelliği (sıcak / soğuk)
 • FDA onaylı sistem
 • Dünya çapında 5 milyon uygulama ile güvenli
 • Yağların %20-25 kalıcı kaybı
 • Aynı günde birden fazla alanda tedavi
 • 3.ayda gözle görülür sonuç
 • Ameliyatsız tedavi

 

En Sık Sorulan Sorular

* Sonuçlar ve faydalar kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle, Miaclinics sonuçlar ile ilgili bir garanti veremez.

Telefon

+90 530 542 0959

Whatsapp

+905305420959

Randevu

info@miaclinics.com
× Whatsapp